Piyasalar “Fed” sonrasını fiyatlıyor 2017

Piyasalar “Fed” sonrasını fiyatlıyor 2017

Dünya Yorum yok Piyasalar “Fed” sonrasını fiyatlıyor 2017

Uluslararası piyasalar, Fed toplantısı sonrası yapılan açıklamanın ayrıntılarını fiyatlıyor.

Dolar zayıfladı ve önemli para birimleri karşısında, 2013 yılından bu yana en büyük haftalık kaybına yöneldi. Petrol altı yılın en düşük seviysi yakınında seyrederken, ABD Hazine tahvilleri, Ocak ayından bu yana en iyi haftalık performansına hazırlanıyor.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi, Tokyo saati ile 13:37’de, yüzde 0.3 aşağıda seyrediyordu ve euro dolar karşısında yüzde 0.2 tırmandı. Çin para birimi yuan, dolara endeksli seyrin sonlandırıldığı 2005 yılından bu yana en büyük haftalık kazancına doğru ralli yaptı. MSCI Asya Pasifik Endeksi dalgalı seyretti. Standard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks vadeli kontratları fazla değişmezken, 10 yıl vadeli ABD tahvillerinin faizi bir baz puan geriledi. ABD petrolü varil başına 43.90 dolardaydı ve beşinci haftayı da kayıpla geçmeye yöneldi.

Para birimlerinin büyük bölümü bu hafta, Fed’in ABD faizi için tahminlerini düşürmesinin ardından dolar karşısında güç kazandı. Ham petrol, arzına rttığı bir ortamda, değer kaybederek, yeniden ayı piyasasına yaklaştı. japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda ve Avustralyalı mevkidaşı bugün konuşma yapacak. Avrupa Birliği liderleri, Yunanistan’ın mali yardımın devam etmesi için kreditörlerin öne sürdüğü koşulları karşılamakta güçlük çekmesi ile birlikte, Brüksel’deki toplantılarına bugün de devam edecek.

Singapur’da UBS Wealth Management’ın Asya-Pasifik hisse senedi, kredi ve makro şef yatırım yetkilisi Hartmut Issel, Bloomberg TV’ye yaptığı değerlendirmede, “Bu noktada biraz kar satışları görüyoruz,” dedi ve “Büyük resmi kaçırmamak lazım. evet, Fed şu sıralar düşündüğümüzden biraz daha fazla güvercin, ancak halen, güçlü bir işgücü piyasası olan, çok güçlü bir ABD ekonomisi hakkında konuşuyoruz” şeklinde görüş bildirdi.

Author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top